Annelie Niehoff

  • Inredning
  • Familj
  • Mat/dryck/bak/recept
  • Mode/skönhet
  • Kontakt
Lifestyle

Alcro lanserar ny kulörkollektion: ad.18

november 19, 2017 by Annelie

Alcro presenterar deras nya kulörkollektion ad.18 i tre tydliga trender:
Lemon Crisp hämtar inspiration från citrusfrukter och späda grönsaker tillsammans med neutrala gräddiga toner. En varm och krispig trend som tilltalar alla som vill addera lite mer färg i sitt hem.

Dark Wood är både sober och lekfull. Mörkt elegant och som inspirerar av renässansmålningar, brittisk dandy och italienskt 70-tal.

Dessert Sunset består av varma, harmoniska kulörer som är inspirerande av sandiga solnedgångar. Tänk solnedgång i Mojaveöknen med alla dess färgskiftningar i röda och brunbrända nyanser.

Stylist: Dennis Valencia
Fotograf: Jonas Ingerstedt

Kram Annelie
Posted in: Inredning, Niehoff Tagged: Inredning

Jag heter Annelie Niehoff och bor i Stockholm. I denna blogg skriver jag om mitt liv som stylist och influencer. Förutom inredning så älskar jag att baka, laga mat och umgås med min familj. Kontakta mig gärna för samarbeten, jag har F-skattsedel.

E-mail: annelieniehoff@gmail.com