Annelie Niehoff

  • Inredning
  • Familj
  • Mat/dryck/bak/recept
  • Mode/skönhet
  • Kontakt
Lifestyle

Designa din egen glass!

maj 26, 2015 by Annelie

Just nu och fram till den 14 juni kan du designa din egen Magnum glass på NK i Stockholm. Du kan få din glass precis som du önskar med en personlig twist! Magnum har nämligen kommit tillbaka med sin pop up glassbar och du får välja om du vill doppa din vaniljglass i mörk choklad, mjölkchoklad eller vitchoklad och sen får du välja mellan tre olika toppings och det finns mycket att välja av! Te.x. rosenblad, kristaller, saltlakritsflakes, chili, havssalt, pistagenötter, cashewnötter, kokos, oreokakor och pistage. Sist av allt ringlas det över lite smält choklad….. jag kan säga så här att det är lika gott som det låter! Min favorit blev mörk choklad med lakrits, chili och pistagenötter och lite smält choklad ovanpå, mums!

Som sagt, passa på innan den 14 juni du också! Glassarna kostar 50 kr/st och det är de väl värda för trendigare glasscafé är svårt att hitta!

Kram Annelie
Posted in: Niehoff Tagged: Mat/Dryck/Bak/Recept

Jag heter Annelie Niehoff och bor i Stockholm. I denna blogg skriver jag om mitt liv som stylist och influencer. Förutom inredning så älskar jag att baka, laga mat och umgås med min familj. Kontakta mig gärna för samarbeten, jag har F-skattsedel.

E-mail: annelieniehoff@gmail.com