Annelie Niehoff

  • Inredning
  • Familj
  • Mat/dryck/bak/recept
  • Mode/skönhet
  • Kontakt
Lifestyle

Nescafé Gold Crema – När du behöver laddas med vardagslyx!

oktober 14, 2013 by Annelie

Som jag skrivit tidigare så älskar jag måndagar 🙂 Efter en intensiv helg med kalas, simskola, inredningspartyn, Music Kidz uppträdande och massa annat så är det helt underbart att på måndag efter lämning av barnen på dagis/skola, mannen har åkt iväg till sitt jobb och jag kan sätta mig ner och njuta av egentid och tystnaden! Fick ett bud med nya Nescafé Gold Crema som jag gillar, det har en fyllig och len smak.

Nescafé Gold Crema har samma fylliga smak som Nescafé Lyx men med en delikat crema så att kaffet får ett silkeslent ”lock” av skum. Detta kaffe ska jag gömma längst in i skåpet så inte Jocke hittar det (tur att han inte läser min blogg) och bara njuta av på mina ensamma exklusiva kaffestunder där jag behöver laddas med energi och vardagslyx!
😉

Kram Annelie
Posted in: Niehoff Tagged: Mat/Bak/Recept, Mat/Dryck/Bak/Recept

Jag heter Annelie Niehoff och bor i Stockholm. I denna blogg skriver jag om mitt liv som stylist och influencer. Förutom inredning så älskar jag att baka, laga mat och umgås med min familj. Kontakta mig gärna för samarbeten, jag har F-skattsedel.

E-mail: annelieniehoff@gmail.com