Annelie Niehoff

  • Inredning
  • Familj
  • Mat/dryck/bak/recept
  • Mode/skönhet
  • Kontakt
Lifestyle

Höstlov och Halloween

november 2, 2016 by Annelie

Nu är det höstlov och barnen är hemma från skolan hela veckan. Förra veckan blev en hektisk men väldigt rolig vecka. Dels hade jag mycket jobb, bl.a. så helstylade jag en stor etagelägenhet som snart kommer ut till försäljning och då jag är klassmamma så drog jag även ihop en vin- och inredningskväll med alla mammor i klassen. Allt blev lyckat men nu är det skönt att få en vecka med sovmorgon 🙂

Det har ju även varit Halloween och barnen har självklart varit utklädda och kört ”Bus eller Godis”. Det har även varit ett antal gäng hit hem och busat för oss så tur att vi hade mycket godis hemma.
Barnen har även varit på Halloween disco i ishallen så en väldigt lyckad och rolig halloween!

 
Kram Annelie
Posted in: Niehoff Tagged: Familj

Jag heter Annelie Niehoff och bor i Stockholm. I denna blogg skriver jag om mitt liv som stylist och influencer. Förutom inredning så älskar jag att baka, laga mat och umgås med min familj. Kontakta mig gärna för samarbeten, jag har F-skattsedel.

E-mail: annelieniehoff@gmail.com